Pokud existuje aplikace, kterou si stejnou měrou oblíbili uživatelé všech věkových kategorií, pak je to TikTok. Dávno už neplatí, že je to platforma pro děti a teenagery.
- Podrobnosti
- Hana Průšová
Její tvůrci mohou být navýsost spokojeni, ale zjevně si uvědomují, že usnout na vavřínech si nemohou dovolit, protože co kdysi stačilo dětem, už dnes náročnější uživatele neohromí. TikTok tak trochu připomíná deskovou hru – autor k ní vydává další a další rozšíření, která stávající uživatele potěší a nové možná přilákají. Tady jsou některé z těch posledních:
Playlists
Uspořádávání videí podle obsahu, šikovná věcička. Neztrácíte čas prohledáváním obsahu, který vás nezajímá. Je to jako by na večírku připravili stůl výhradně s vaším nejoblíbenějším občerstvením nebo se na Netflixu objevila další řada vašeho oblíbeného seriálu. Ale nesmíte to do sebe začít házet vidlema, zkrátka, všeho moc škodí. Playlists jsou dostupné pro účty Creator a Business (prozatím) a je možné na ně zařazovat pouze veřejná videa. Pokud je nastavení některého videa změněno na Soukromé, bude ze všech playlistů automaticky odstraněno.
Auto captions
Nepochybně kreativní a mimo jiné také užitečná věc. K videím se totiž automaticky generují titulky, pokud autor videa tuto možnost zvolí. O své cukrátko tedy nepřijdete, ani když máte problém se sluchem nebo stojíte vedle cirkulárky. Má to jediný – prozatím jsou dostupné pouze v americké angličtině a japonštině.
Pinned videos
Označená videa se ve vašem feedu objeví vždy úplně nahoře. Prozatím je funkce dostupná v Japonsku, na Filipínách a některých dalších neanglických regionech, ale v plánu je postupné uvolňování pro další uživatele. Maximální počet připnutých videí je 3.
Immersive Music Effects:
Music Visualizer: k uživatelskému videu je připojeno „živé“, pulzující pozadí – v rytmu disca, zdálky, zblízka…podle nálady a zvolené hudby z nabídky v aplikaci.
Music Machine: tvoříte hudbu za pochodu, v průběhu nahrávání videa. Vše, co k tomu potřebujete, je pět tlačítek a slider, pomocí nichž vkládáte k videu zvuky z nabídky a upravujete BPM.
Delayed Beats: umožní synchronizovat vložené fotky s rytmem hudby, kterou vyberete.
Text Beats: za málo peněz hodně muziky. K videu můžete vkládat text, který se zobrazí přes video. Takové to „čtení mezi řádky“, co vlastně ve videu sdělujete.
Solid Beats: vytvoří animované pozadí, které vám bude připomínat sledování lávové lampy.
Mirror Beats: zrcadlový efekt pohybu ve videu. Takové synchronizované plavání na suchu. Znáte to: když tančíte sami, nevypadá to tak dobře, jako když tančíte….vy a ještě jednou vy.
Live Events: pravděpodobně reakce na dění okolo Covid-19. Můžete „být live“ kdykoliv chcete, pořádat virtuální akce, prodávat na ně lístky a posílat registrovaným účastníkům připomenutí.
Longer Videos
Ne všechno se dá vměstnat do jedné minuty. Klasický příklad TikTok evoluce: dokud sloužil povětšinou teenagerům, kteří se svými vrstevníky sdíleli videa intergalaktického významu na téma „Jak jsem se připojil ke kyblíkové výzvě“ a podobná, stačilo to. Drew Kirchhoff, TikTok product manager, myšlenku možnosti nahrávání delších videí uvádí takto: „Chceme uživatelům umožnit ještě více popustit uzdu fantazii a zaujmout ostatní svými nápady a kreativitou“.
Jumps
Propojuje obsah TikToku s externími zdroji pomocí odkazů ve vlastním videu. Pro tvůrce obsahu velmi užitečné: ať už je video na jakékoliv téma, pomocí Jumps naservírujete sledujícím na talíř mnohem více dobrot a umožníte jim nahlížet na váš obsah v mnohem širších souvislostech.
Nemáte oprávnění vkládat komentáře